Lubonianin kręci film “Made in Stalingrad”

0
555

Film “Made in Stalingrad” to amatorski, jednak realizowany w pełni w profesjonalny sposób przez studio filmowe “StudioNet24” film fabularny opierający się na prawdziwych wydarzeniach, które to miały miejsce w okresie od sierpnia 1942 do lutego 1943 w Stalingradzie w ZSRR (obecnie Wołgograd). Osoby grające w filmie to aktorzy amatorzy, aktorzy teatralni, młodzież i nauczyciele ze szkół z Lubonia, Kórnika, Poznania i Wrześni, zaangażowanych zostało także wiele grup rekonstrukcji historycznej.

Tak o Nas pisze e-lubon.pl !

Film przeznaczony jest głównie do wyświetlania w szkołach oraz w liceach, jednakże mamy ambicję, aby wystawiać go także we wszelkich konkursach, festiwalach oraz przeglądach filmowych, krótkometrażowych, niskobudżetowych czy amatorskich. Film “Made in Stalingrad” to film fabularny, mający cechy filmu dokumentalnego i oświatowego. Główną fabułą filmu są retrospektywne wspomnienia uczestnika tamtych wydarzeń, dzisiaj starca a wtedy ośmioletniego chłopca Griszy. W filmie ukazujemy wiele ludzkich emocji, strach, lęk, przyjaźń, miłość, walkę. Ukazujemy człowieczeństwo lub jego brak, zarówno po stronie cywili jak i po stronie żołnierzy walczących ze sobą w ówczesnym Stalingradzie. W filmie jest wiele dramaturgii i jest to wielowątkowa opowieść – mówi reżyser Sergiusz Myszograj.

W ten weekend zdjęcia do filmu były kręcone we Wrześni, gdzie ekipa filmowa gościła w budynku Muzeum Regionalnego im. Dzieci Wrzesińskich. Tam też udało nam się dotrzeć i zobaczyć jak powstaje obraz. Niestety, nie wszystkie zdjęcia mogliśmy wykorzystać ze względu na obowiązujące umowy reżysera z producentem.

Jak zapowiada reżyser premiera filmu przewidziana jest na wiosnę 2018 roku.

Scenariusz i reżyseria – Sergiusz Myszograj, operator – Dariusz Machelski, asystent operatora – Łukasz Budzyński.

źródło: http://e-lubon.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ