12 lutego w Kargowej odbyły się uroczystości związane z obchodami 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego, a po południu – na placu przy dawnej stacji PKP widowisko militarne pn. „Tropem krwawego złota”.

12 lutego w Kargowej odbyły się uroczystości związane z obchodami 98. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Imprezę poprzedziło złożenie kwiatów oraz zapalenie znicza przez władze samorządowe gminy pod tablicą znajdującą się na ścianie kargowskiego ratusza upamiętniającą bohaterów tego powstania. O godz. 12.00 w asyście honorowej 1 dywizjonu artylerii samobieżnej z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa pod dowództwem kapitana Grzegorza Lustiga rozpoczęła się uroczystość na placu Berwińskiego, pod pomnikiem upamiętniającym bohaterów Powstania Wielkopolskiego. Porucznik Krzysztof Biały z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii odczytał apel pamięci, a żołnierze wykonali salwę honorową.
W kolejnej części uroczystości, o godzinie 15, na placu przy dawnej stacji PKP w Kargowej odbyło się widowisko militarne pn. „Tropem krwawego złota”. Licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz goście mieli możliwość obejrzenia inscenizacji: ucieczki ludności cywilnej, pracę robotników przymusowych w załadunku tajemniczych skrzyń oraz dzieł sztuki, natarcie żołnierzy radzieckich oraz wybuchy artyleryjskie i strzały karabinowe. Natomiast od godziny 12.00 podziwiać można było wystawę sprzętu wojskowego 5 Lubuskiego Pułku Artylerii z Sulechowa, zabytkowy sprzęt wojskowy, a także ofertę przygotowaną przez Lubuskie Muzeum Wojskowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ